Domaći kiks Sarajeva

Sarajevo je u susretu petog kola Lige za prvaka ugostilo Krupu i potpuno nenadano ostalo bez pobjede, odigravši 1:1.

Mučili su se izabranici Mehmeda Janjoša da dođu do vodstva, koje im je s bijele tačke donio Ahmetović u 50. minuti.

Ipak, svega pet minuta kasnije gosti su poravnali preko Koljića.

Sarajevo je u nastavku stvaralo pritisak pred golom Krupe, imalo nekoliko dobrih šansi, ali nije uspjelo stići do novog pogotka.

Najbolju priliku pri samom kraju propustio je Amer Bekić, koji je glavom pogodio stativu.

Bordo tim tako je načinio korak unazad u borbi za naslov, ostavši na zaostatku od pet bodova za vodećim Željezničarom.

Drugoplasirani Zrinjski bježi mu pak četiri boda.