Basaksehir remizirao na gostovanju kod Rizespora 3:3

Istanbul Basaksehir gostovao je danas Rizesporu u okviru 28. kola turske Superlige i osvojio bod (3:3), iako je do četvrte minute nadoknade vremena imao pobjedu u svojim rukama.

U spektakularnom meču, na kojem je viđeno čak šest pogodaka, prvi su poveli gosti i to golom Erdema u 15. minuti.

Poravnao je Koc tri minute prije odlaska na odmor, a 1:1 je i bio rezultat prvog poluvremena.

Caicara autogolom u 60. minuti donosi prednost domaćinu, a stvari na početak vratio je Pektemek u 71. minuti.

Velika drama viđena je u zavšnici, kada su pala još dva pogotka.

Prvo je Basaksehir došao do prednosti u 91. minuti, nakon što je s bijele tačke bio precizan Belozoglu.

Minut poslije Rizespor ostaje bez isključenog Edomwonyija, ali u četvrtoj minuti nadoknade vremena stiže do boda, za koji je pogodio Cek, također iz jedanaesterca.

Bh. reprezentativac, Edin Višća (27), odigrao je cijeli meč za Basaksehir, koji je s današnjim remijem ostao na drugoj poziciji s 57 bodova, što je četiri manje od vodećeg Besiktasa.