Poraz na startu kvalifikacija

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Bakuu od Azerbejdžana sa 5:4 u susretu prvog kola grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Prvi do prednosti dolaze Azerbejdžanci preko Eduarda u 3. minuti, ali Markić golovima u 7. i 16. minuti preokreće rezultat u korist bh tima. Izjednačenje domaćem sastavu donio je Everton Cardoso u 18. minuti.

U narednoj minuti postignuta su dva gola. Prvo je Pavlović pogodio za našu selekciju, a na 3:3 je izjednačio Bolinha. Isti igrač u posljednjoj minuti prvog poluvremena postiže još jedan pogodak i Azerbejdžan je otišao na odmor sa golom prednosti.

Naredni gol postignut je u 33. minuti kada se Bolinha treći put upisao u listu strijelaca.

Konačan rezultat postavio je Srđan Ivanković 30 sekundi prije kraja utakmice.

U drugom susretu grupe Mađarska je pobijedila Albaniju rezultatom 4:3.

Drugo kolo na programu je sutra kada će se sastati BiH-Mađarska (14:00) i Azerbejdžan-Albanija (16:30).

Azerbejdžan-Bosna i Hercegovina 5:4 (4:3)

Dvorana: Idman Sarayi, Baku (Azerbejdžan).

Sudije: Timo Onatsu (Finska), Lars Van Leeuwen (Holandija), Costas Nicolaou (Kipar).

Golovi: 1:0 Eduardo (3’), 1:1 Markić (7’), 1:2 Markić (16’), 2:2 Everton Cardoso (18’), 2:3 Pavlović (19’), 3:3 Bolinha (19’), 4:3 Bolinha (20’), 5:3 Bolinha (33’), 5:4 S. Ivanković (40’).

Žuti kartoni: Markić, Mulahmetović (BiH), Fineo (Azerbejdžan).

Azerbejdžan: Rovshan Huseynli, Fineo, Eduardo, Rizvan Farzaliyev, Everton Cardoso, Elnur Zamanov, Faig Aliyev, Bolinha, Isa Atayev, Nihad Ismayilov, Vassoura, Khatai Baghirov, Vitaliy Borisov, Namig Mammadkarimov. Selektor: Nilson Dos Santos Mashado.

Bosna i Hercegovina: Stanislav Galić, Nijaz Mulahmetović, Tomislav Bevanda, Anel Radmilović, Josip Bošković, Darko Milanović, Stefan Jokić, Kristijan Pantić, Dejan Pavlović, Srđan Ivanković, Ivan Ivanković, Dario Markić, Bilal Jelić, Marijo Aladžić. Selektor: Boro Matan.