BiH sa 2:0 savladala selekciju Beograda

„U-16“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas na stadionu „Otoka“ u Sarajevu selekciju Grada Beograda sa 2:0 u utakmici polufinala Memorijalnog međunarodnog turnira „Josip Katalinski Škija“, prenosi zvanična stranica Fudbalskog saveza BiH.

Prvu priliku imala je BiH u 5’. Nenad Nikić je bio najviši u skoku nakon jednog centaršuta iz slobodnog udarca, a golman selekcije Beograda Stepanović je uhvatio loptu. Sljedeća šansa desila se tek u 38’ kada je Stanićev šut izblokiran, a u nastavku akcije nije bio precizan ni krilni igrač bh tima Hasić.

Izabranici Sakiba Malkočevića do prednosti dolaze u 46’. Rezervista Andrej Đokanović je zaustavljen prekršajem u kaznenom prostoru Beograđana i sudija je pokazao na bijelu tačku. Precizan izvođać jedanaesterca bio je Ajdin Hasić.

Beograd je zaprijetio u 53’. Sam na pet metara od gola iskosa sa lijeve strane ostao je Burmaz, ali nije zahvatio loptu nakon jednog ubačaja i ostalo je 1:0.

Konačan rezultat postavljen je u drugoj minuti sudijske nadoknade. Dino Islamović je prošao po lijevoj strani, ubacio na peterac gdje se najbolje snašao Haris Brkić koji šalje loptu u mrežu.

Nakon utakmice trener asistent u bh timu Damjan Ratković  je rekao: „U prvom poluvremenu nismo igrali kako smo željeli. Drugih 40 minuta smo bolje izgledali na terenu. Napravili smo nekoliko izmjena i ubrzali protok lopte. Na kraju smo zadovoljni rezultatom i pobjedom. Momci nisu loše odigrali, ali ovo je tek prvo okupljanje i pred nama je još mnogo rada sa ovom selekcijom.“

U drugom polufinalnom susretu u 16:00 sati na „Otoci“ sastaće se Crna Gora i selekcija Sarajeva i Istočnog Sarajeva.

Bosna i Hercegovina-Selekcija Grada Beograda 2:0 (0:0)

Stadion: „Otoka“, Sarajevo.

Sudija: Vladimir Bjelica.

Sudije asistenti: Alen Gluho, Haris Ljuca.

4. sudija: Ajdin Alić.

Golovi: 1:0 Hasić (46’ penal), 2:0 Brkić (80'+2).

Žuti kartoni: Šarčević (BiH).

Bosna i Hercegovina: Luka Kačavenda, Dragan Matković, Stefan Rankić, Ajdin Hasić, Manuel Ivašanin, Kristijan Stanić, Mate Pirić, Pero Džidić, Adin Mujanović, Ivan Šarčević, Nenad Nikić. Igrali su još: Andrej Đokanović, Dino Islamović, Ivor Krešić, Vedad Radonja, Edin Mujić, Armin Šarić, Haris Brkić, Amar Dedić, Amar Muslić, Dal Varešanović. Selektor: Sakib Malkočević.

Selekcija Beograda: Nikola Stepanović, David Milisavljević, Vasilije Mijailović, Đorđe Jovanović, Strahinja Pavlović, Nenad Adžibaba, Uroš Pavlović, Borislav Burmaz, Bogdan Jočić, Marko Dedier, Mateja Stojanović. Igrali su još: Milan Andžić, Uroš Ignjatović, Slobodan Stanojlović, Andrija Radovanović, Savo Arambašić, Edin Ajdinović, Dragan Vukotić. Selektor: Velibor Đurić.