BiH poražena sa 1:3 od Bugarske

Juniorska selekcija BiH večeras je u okviru trećeg kola grupe 5 Elitne runde kvalifikacija poražena od Bugarske sa 1:3 i ostala bez plasmana na Europsko prvenstvo.

Bugarska je povela već u četvrtoj minuti, kada je Rusev iz penala savladao Markovića.

Naša selekcija je propustila nekoliko prilika u nastavku, a Bugari su do kraja prvog poluvremena golovima Krasteva u 29. i 45. minuti stigli do visokih 0:3.

Počasni gol za bh. juniore postigao je Demirović u 64. minuti nakon asistencije Hadžića.

Izabranici Tonija Karačića su dominirali tokom cijelog meča, čak 22 udarca prema golu (Bugarska samo šest), šest kornera (Bugari nijedan) ali na kraju je Bugarska došla do trijumfa i plasmana na EP.

Bugarska-Bosna i Hercegovina 3:1 (3:0)

Stadion: Municipal, Vineuil (Francuska).

Sudija: Adam Farkas (Mađarska).

Sudije asistenti: Balazs Szert (Mađarska), Mehdi Rahmouni (Francuska).

4. sudija: Karim Abed (Francuska).

Golovi: 1:0 Rusev (4. minuta, penal), 2:0 Krastev (29. minuta), 3:0 Krastev (45. minuta), 3:1 Demirović (64. minuta.

Žuti kartoni: Naumov, Rusev, Hristov (Bugarska), Bijelić, Demirović, Nikić, Miličević (BiH).

Bugarska: Daniel Naumov, Andrea Hristov, Angel Lyaskov, Petar Genchev, Ivaylo Naydenov (32. Svetoslav Kovachev), Georgi Yanev, Tonislav Yordanov (80. Vasil Dobrev) , Georgi Rusev, Petko Hristov, Kaloyan Krastev, Asen Chandarov (57. Ivaylo Klimentov). Selektor: Angel Stoykov.

Bosna i Hercegovina: Igor Marković, Sandi Hušić, Mato Stanić, Besim Šerbić,  Emir Bijelić, Amar Suljić (36. Benjamin Hadžić), Denis Žerić (79. Marijan Ćavar), Zinedin Mustedanagić (65. Mirza Mustafić), Ermedin Demirović, Ivan Miličević, Toni Nikić. Selektor: Toni Karačić.

U drugoj utakmici naše grupe, Francuska i Izrael su remizirali odigravši 0:0.