Danas je sa početkom od 15,30 sati odigrano pet utakmica 25. kola njemačke Bundeslige. Nastupe su upisala sva tri naša reprezentativca.

Hoffenheim je ostvario domaću pobjedu nad HSV-om rezultatom 3:0. Dobra partija domaćih za sačuvanje nade u borbi za plasman na europsku scenu naredne sezone.

Bh. defanzivac Ermin Bičakčić je upisao novih 90 minuta za svoj tim i pružio veoma dobru partiju. Njegov suigrač Sejad Salihović je ušao u finišu susreta, tačnije u 88. minuti meča.

U posljednjoj minuti meča imao je dobru priliku za postizanje gola kada je mu šut iz slobodnog udarca odbranio Adler.

Momčad Werdera je imala težak zadatak jer je u Bremenu gostovao Bayern. Višestruki i aktuelni prvaci Njemačke su rutinski odradili posao i upisali pobjedu rezultatom 0:4.

Raduje nas činjenica da je naš reprezentativac Izet Hajrović konačno dobio priliku zaigrati za Werder nakon nekoliko mečeva bez minutaže.

Hajrović je u igru ušao u 63. minuti umjesto Oztunaila pri rezultatu 0:2.

Werder je trenutno deveti na tabeli sa 33 osvojena boda, dok je Hoffenheim sedmi sa tri boda više.