Prve dvije večerašnje utakmice osmine finala DFB kupa odigrane su između Aalena i Hoffenheima, te Bayera i Kaiserslauterna.

Hoffenheim je bez većih problema stigao do pobjede i plasmana u četvrtinu finala kupa. Poveli su u 16. minuti sa 0:1 golom Polanskog, a Volland je u 56. minuti postigao gol za konačnih 0:2.

Ermin Bičakčić je odigrao svih 90 minuta, dok je Sejad Salihović susret presjedio na klupi za rezerve.

Spahićev Bayer je teže od očekivanog stigao do prolaza u 1/4 finala. Kaiserslautern je dobro namučio “Apotekare” pa je tako utakmica nakon isteka regularnih 90 minuta zavrešna bez golova.

U produžecima je slomljen otpor gostiju. Golovima Calhanoglua i Kieslinga Bayer je stigao do pobjede od 2:0 i plasmana dalje.

Spahić je odigrao cijeli susret, a zaradio je žuti karton u petoj minuti drugog poluvremena.