U posljednjem meču i derbiju 25.kola italijanske Serije A, Roma i Juventus odigrali su 1:1.

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, da bi Roma u 62. minuti ostala sa igračem manje kada je Torosidis dobio drugi žuti karton.

Dvije minute kasnije Tevez je postigao prelijep gol iz slobodnog udarca za vodstvo Juventusa od 0:1.

Ipak, domaći se nisu predavali i preko Keite u 78. minuti uspjeli su poravnati na 1:1, što je bio i konačan rezultat.

Spomenimo i da je večerašnji susret bio veoma nervozan te je dodijeljeno čak 11 žutih kartona.

Naš reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta za Romu i dobio žuti karton u 57.minuti.

Juventus se trenutno nalazi na prvoj poziciji sa 58 bodova, dok je Roma drugoplasirana sa devet bodova manje.