Danas je u Njemačkoj odigrana većina utakmica 23. kola Bundeslige, a više razloga za slavlje imali su domaćini. Naša tri reprezentativca su upisala nastupe u pobjedama svojih ekipa.

Nakon pobjede nad Atleticom u Ligi prvaka momčad Bayera je danas na domaćem terenu ugostila Mujdžin Freiburg. “Apotekari” su i ovoga puta trijumfovali sa minimalnih 1:0 a jedini gol postigao je Rolfes.

Emir Spahić je odigrao svih 90 minuta, dok je sa druge strane Mensur Mujdža utakmicu gledao sa klupe za rezerve.

Hoffenheim je trijumfovao nad Mainzom rezultatom 2:0. Ermin Bičakčić je odigrao svih 90 minuta, a Salihović je teren napustio nakon prvog poluvremena kada je umjesto njega u igru ušao Schwegler.

Napadač naše reprezentacije i ekipe Stuttgarta Vedad Ibišević nije se našao u konkurenciji za utakmicu između Hannovera i Stuttgarta.

Meč je završen bez pobjednika rezultatom 1:1.