U okviru 21. kola druge njemačke lige, fudbaleri Bochuma pobijedili su na svom terenu Braunschweig rezultatom 3:2.

Gosti su već u trećoj minuti poveli golom Bolanda.

Ipak, Bochum je izjednačio u 36. minuti kada je gol postigao Terrode, a za preokret i vodstvo domaćih od 2:1 pogodio je Terrazzino četiri minute prije kraja prvog poluvremena.

Terrode je golom iz penala u 47. minuti postigao svoj drugi gol na današnjem susretu i povećao vodstvo Bochuma na 3:1.

Gosti su do kraja meča uspjeli smanjiti rezultat na 3:2, a strijelac gola u 84. minuti bio je bivši bh. reprezentativac Damir Vrančić koji je odigrao drugo poluvrijeme za Braunschweig.

Vrančiću je ovo bio prvi gol ove sezone u osmom nastupu.

Bh. internacionalac Adnan Zahirović ušao je u igru početkom drugog poluvremena u timu Bochuma.

Zahiroviću je ovo bio peti nastup ove sezone za Bochum, koji je trenutno na 11. mjestu sa 26 osvojenih bodova, dok je Braunschweig peti sa 33 boda.