U susretu 25. kola engleskog Premiershipa, Chelsea je savaldao ekipu Evertona minimalnim rezultatom 1:0.

Pobjedonosni gol za Chelsea postigao je Willian u 89. minuti susreta.

Everton je minutu prije gola Williana ostao sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Barry.

Naš reprezentativac Muhamed Bešić počeo je susret od prve minute u timu Evertona, a zamijenjen je počekom drugog poluvremena.

Bešić, koji je bio ponajbolji igrač u prvom poluvremenu, dobio je žuti karton u petoj minuti meča zbog faula nad Hazardom.

Bh. reprezentativac u nekoliko navrata sjajno je zaustavljao igrače Cheslseaja i još jednom pokazao zbog čega je doveden u redove Evertona.

Trener Evertona, Roberto Martinez zamijenio je našeg reprezentativca na poluvremenu, jer je postojala opasnost od dobijanja drugog žutog kartona, a naredni meč popularne „Karamele“ će igrati bez Barrya koji je već nakon prvog žutog kartona zaradio suspenziju (osmi žuti karton u sezoni).

Everton se nakon ovog poraza nalazi na 12. mjestu sa 27 bodova, dok je Chelsea prvoplasirani sa 59 bodova.