Večeras je u Engleskoj odigrano šest utakmica 25. kola Premeirshipa u okviru čega je Manchester City bio jedina gostujuća momčad koja je ostvarila pobjedu.

Džekin City je gostovao na Britannia stadionu kod Begovićevog Stoke Citya. Izuzetno uzbudljiv meč koji je završen sa sedam golova, ali su dva poništena.

Igrao se 33. minut kada je Aguero doveo goste u vodstvo od 0:1. Pet minuta kasnije Crouch je iskoristio svoju visinu i postigao svoj ukupno 45. gol glavom u Premiershipu za 1:1.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra “Građana” koji preko Milnera dolaze do vodstva od 1:2. Dvadeset minuta prije kraja dosuđen je penal goste kojeg uspješno realizuje Aguero i tada je već bilo jasno da će Stoke teško do bod-ova.

Šest minuta kasnije naš reprezentativac tri minuta nakon ulaska u igru asistira Nasriju za konačnih 1:4.

Asmir Begović je branio svih 90 minuta, no nije mogao ukrotiti silne pokušaje aktuelnog prvaka Engleske. Sa druge strane Džeko je dobio priliku od 73. minute, te ubilježio asistenciju.