Roma je jučer protiv Empolija odigrala četvrti remi u nizu. Susret na Olimpicu domaćini su završili sa igračem manje i rezultatom 1:1.

Manolas je u 38. minuti skrivio penal i dobio crveni karton, a sa bijele tačke siguran je bio Maccarone. Roma je izjednačila preko Maicona kojem u 57. minuti asistira Miralem Pjanić.

Naš reprezentativac u ovom meču je imao nekoliko odličnih “ključnih dodavanja”, ali su napadači Rome bili neraspoloženi za realizaciju, a Pjanić je bio u centru pažnje i u 65. minuti.

Nakon duela sa Ruijem fudbaler Empolija je pao nakon navodnog udarca od strane našeg reprezentativca, nakon čega su fudbaleri Empolija tražili oštru sankciju za Pjanića.

Da li je kontakta uistinu bilo, ostaje da odluče disciplinski organi Serije A, ali na prvu reklo bi se da je to bila samo jedna od scena tipičnih za talijanski fudbal.