Kadetska reprezentacija naše države je upisala prvu pobjedu na turniru u Turskoj, izvještava “Basket.ba”.

Izabranici Emira Halimića su porazili reprezentaciju Njemačke i to rezultatom 60:52. Naši kadeti su tako na sjajan način otvorili vrlo jak turnir na kojem učestvuje najbolje reprezentacije Europe.

Prvu četvrtinu smo dobili rezultatom 22:8 i već tada nagovijestili da ćemo odigrati odličnu utakmicu. Sa dobrom igrom smo nastavili i u drugoj četvrtini. Nakon prvog poluvremena rezultat je glasio 34:19.

Treću četvrtinu smo završili prednošću rezultatom 49:38. Imali smo malu krizu u četvrtoj četvrtini i Njemačka je prišla na jednocifren zaostatak. Ipak, Musa i Sikiraš su nas uveli u mirniju završnicu i na kraju do trijumfa.

Džanan Musa je ubacio 24 poena, imao 9 skokova, dok je Njegoš Sikiraš dodao 14 poena i 12 skokova. Sani Čampara je ubacio 8 poena, dok je Emir Čerkezović dodao 7 poena i 6 skokova.

Na drugoj strani najbolji je bio Thorben Doding sa 9 poena.

Već sutra nas očekuje druga utakmica na turniru kada igramo protiv Srbije.

Bosna i Hercegovina: Kovačević, Stojšić, Bačvić, Sabljić, Burko, Kočić 1, Sikiraš 14 (12 skokova), Čerkezović 7 (6 skokova), Čampara 8, Musa 26 (9 skokova, 4 asistencije), Mirković 4 (10 skokova), Ovčina.

Njemačka: Doding 9, Weidermann 4, Pons, Wendler 3, Buck 2, Bonga 1, Meister 2, Seric 2, Herkanhoff 7 (12 skokova), Aichele 8, Zarban 6, Pinchuk 8.