Fudbaleri Evertona večeras su prekinuli seriju poraza i u okviru FA Kupa na domaćem terenu remizirali protiv West Hama.

Nakon četiri uzastopna ligaška poraza tim Evertona se nadao pozitivnom rezultatu večeras protiv West Hama i plasmanu u narednu fazu kupa.

Sveukupno gledajući bili su za nijansu bolja momčad no londonska ekipa je preko Colinsa u 56. minuti susreta stigla do vodstva od 0:1. U nastavku su domaći pokušavali svim silama stići do poravnanja no gosti su se dobro branili.

Mreže su mirovale sve do prve minute sudijske nadoknade kada se Lukaku sjajno snašao u protivničkom šesnaestercu i zatresao mrežu West Hama za poravnanje i konačnih 1:1.

Naš reprezentativac Muhamed Bešić je igrao do 84. minute i pružio veoma dobru partiju, posebno u prvom poluvremenu.

U narednom kolu Premiershipa njegov tim na domaćem terenu igra protiv Džekinog Citya.

Podsjetimo, Bešić će zbog suspenzije od zarađenih žutih kartona propustiti ovaj susret, dok bi sa druge strane Edin Džeko trebao zaigrati u timu Citya nakon oporavka od povrede.

S obzirom da je večerašnja utakmica završena bez pobjednika prolaznik u narednu fazu FA Kupa će biti odlučen revanš susretom.