Momčad Manchester Citya je večeras remizirala na gostovanju kod QPR-a u okviru 11. kola Premiershipa rezultatom 2:2

Piše: Almin Goran

Poraz u Ligi prvaka od moskovskog CSKA je očito teško pao “Građanima” koji su večeras već nakon šest minuta igre primili gol, no poništen je zbog ofsajda.

No, u 21. minuti Austin je postigao gol za vodstvo QPR-a od 1:0. Aguero je desetak minuta kasnije izjednačio na 1:1.

U drugom poluvremenu domaći pružili bolju partiju u odnosu na prvo poluvrijeme, a do vodstva od 2:1 su stigli u 76. minuti nakon što je Demichelis poslao loptu u vlastitu mrežu.

Argentinski reprezentativac Sergio Aguero je u finišu susreta postigao novi gol za City i postavio konačnih 2:2.

Naš reprezentativac Edin Džeko u igru je ušao u 64. minuti umjesto Fernandihna, ali je zbog povrede teren morao napustiti već nakon četiri minute igre kada je umjesto njega ušao Lampard.

Džeko je izišao iz igre zbog povrede lista, a prema prvim procjenama ne radi se o ozbiljnijoj povredi tako da se očekuje da će spreman doći na okupljanje uoči utakmice protiv Izraela.