Rimski Lazio je večeras u okviru posljednje utakmice 10. kola u Rimu ostvario rutinsku pobjedu nad ekipom Cagliarija rezultatom 4:2, a naš reprezentativac Senad Lulić pružio je veoma dobru partiju.

“Nebeskoplavi” su načeli mrežu gostiju već u 7. minuti meča kada je Mauri matirao protivničkog golmana za vodstvo od 1:0. Lazio je nastavio sa napadima, a u rasponu od dvije minute Klose je postigao dva gola i to oba na asistenciju Lulića.

Desilo se to u 25. i 26. minuti meča, te je već tada bilo jasno da će Cagliari teško do bod-ova.

Početak drugog poluvremena donio je tračak nade za goste kada je Braafheid postigao autogol za 3:1.

U 72. minuti utakmice Senad Lulić je isprovocirao Ibarboa koji je zaradio crveni karton zbog nesportskog ponašanja nad našim reprezentativcem. Lulić je tu situaciju okrunisao žutim kartonom.

Bh. reprezentativac je teren napustio u 79. minuti igre kada je umjesto njega ušao Onazi. Prilikom izlaska iz igre navijači sa “Olimpico” stadiona su pjevali pjesme posvećene našem “Zmaju”.

U finišu susreta gosti su iznenadili domaćine i golom Joaoa par minuta prije kraja doveli utakmicu u neizvjesnost.
No, nada za goste je srušena u sudijskoj nadoknadi kada je Ederson postavio konačnih 4:2.

Treba kazati kako je tim Cagliarija u drugom poluvremenu bila bolja momčad iako su imali igrača manje.

Lulićev tim je sada treći na tabeli iza Rome i Juventusa.