Hajduk je večeras u Zadru slavio sa 0:3, a svojim golom dobru utakmicu Splićana otvorio je Avdija Vršajević.

Večeras izuzetno raspoloženi Kouassi sa lijeve strane pronalazi Vršajevića koji u 28. minuti atraktivnim šutem glavom matira protivničkog golmana.

Golu je prethodila dobra asistencija Tine Sušića za usamljenog Kouassija na lijevoj strani, no nakon precizne duge lopte, Bjelokoščanin iako je imao dovoljno vremena da se namjesti, loptu šutira iz voleja i šalje je na tribine.

U 40. minuti Caktaš iz penala koji je napravljen nad Kouassijem povećava na 2:0, a končanih 3:0 postavlja Vlašić u 83. minuti na asistenciju večeras sjajnog Kouassija.

I Vršajević i Tino Sušić od prve minute su igrali za Hajduk, ali je Sušić igru napustio u 56. minuti, dok je Vršajević odigrao cijeli susret.

Ovo je Hajduku bila deveta utakmica bez poraza u nizu.