U sjeni navijačkih izgreda i primitivnih ekscesa na tribinama Grbavice odigran je 104. prvenstveni vječiti bh. derbi između Željezničara i Sarajeva koji je pripao gostima koji su slavili sa 1:2.

U 12. minuti mladi reprezentativac Radovac sjajno dribla protivničke čuvare i odlično asistira za Velkoskog koji pogađa za vodstvo Sarajeva.

Deset  minuta poslije Varea oduzima loptu Bariću i asistira za Hasanovića koji izjednačava na 1:1.

U 60. minuti umjesto Velkoskog u igru ulazi bh. mladi reprezentativac Haris Duljević koji devet minuta poslije postavlja konačan rezultat od 1:2 za Sarajevo.

Duljević je imao priliku da postigne još dva gola, te možda čak u deficitu napadača u “A” reprezentaciji sutra osigura i poziv selektora Safeta Sušića, no do kraja meča dva puta izlazi sam na protivničkog golmana i oba puta propušta uistinu kolosalne prilike.

Sam fudbal koji smo vidjeli na najvećoj bh. utakmici bio je jedan od najboljih u proteklim godinama, no ponašanje publike definitivno nije dostojno tradicije koju ova utakmica baštini.