Medunjaninov Deportivo je večeras u okviru prve utakmice 10. kola Primere poražen na svom terenu od Getafea rezultatom 1:2.

Nakon pobjede na domaćem “Riazor” stadionu nad Valencijom (3:0), te remija u Barceloni protiv Espanyola (0:0), očekivalo se večeras da će Deportivo ostvariti novu pobjedu kako bi pobjegao iz donjeg dijela tabele.

No, na kraju su ostali praznih ruku. U 35. minuti domaći golman Fabri nije imao sreće jer se lopta odbila od stative u njegova leđa i zatim završila u mreži. Bilo je to 0:1 za Getafe.

Početkom drugog poluvremena Lafita postiže gol za vodstvo gostiju od 0:2 i već je tada bilo jasno da će Deportivo teško do bod-ova.

Sve što su domaći uspjeli napraviti jeste gol Postige u 88. minuti susreta za konačnih 1:2.

Naš reprezentativac Haris Medunjanin je odigrao svih 90 minuta večeras.

Njegov Deportivo je trenutno 16. na tabeli sa osam osvojenih bodova, te u narednom kolu gostuju kod Cordobe.