Gol i asistencija Višće nedovoljni za pobjedu Istanbula

Fudbaleri Istanbula i Karabuka su danas odigrali sjajnu utakmicu u okviru 25. kola turske Superlige, a konačan rezultat glasio je 3:3.

Istanbul je poveo golom Madureire iz 16. minuti, ali su gosti izjednačili desetak minuta kasnije, kada je Selezynov iz penala pogodio za 1:1.

Na samom početku drugog poluvremena, Karabuk je preokrenuo rezultat u svoju korist zahvaljujući pogotku Bliznichenk iz 48. minute.

Ipak, naš Edin Višća u 50. minuti postiže gol za 2:2, a deve minuta kasnije asistira Adebayoru, koji matira gostujućeg golmana za novi preokret i vodstvo Istanbula od 3:2.

Konačnih 3:3 postavio je Papp u 77. minuti.

Edin Višća je odigrao svih 90 minuta za Istanbul i trenutno je na brojci od osam golova i sedam asistencija.

U timu Karabuka od 77. minute igrao je i povremeni bh. reprezentativac Ermin Zec.

Momčad Istanbula je trenutno drugoplasirana sa 53 boda, dok Karabuk zauzima deveto mjesto sa 34 boda.