Krunić izborio jedanaesterac u duelu Empolija i Napolija

Prvu utakmicu subotnjeg programa 29. kola italijanske Serije A, odigrali su Empoli i Napoli, a gosti iz Napulja trijumfovali su rezultatom 2:3.

Napoli je mogao povesti već u sedmoj minuti, ali Mertens nije iskoristio penal.

Ipak, desetak minuta kasnije Instigne pogađa za 0:1.

Mertens se u 24. minuti iskupio za promašeni jedanaesterac i fenomenalno pogodio iz slobodnjaka za vodstvo Napolija od 0:2.

U 38. minuti dosuđen je novi jedanaesterac za goste, a ovaj put Insigne je bio prezican i Napoli je imao tri gola prednosti.

Domaći su u 70. minuti smanjili na 1:3 sjajnim pogotkom El Kaddourija iz slobodnog udarca, da bi naš reprezentativac Rade Krunić u 82. minuti izborio penal, a Maccarone je postavio konačnih 2:3.

Rade Krunić je odigrao kompletan susret za Empoli, koji je trenutno na 17. mjestu sa 22 boda.

Poslije ove pobjede, Napoli je drugoplasirani sa 63 boda.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.