Liga Šampiona još uvijek je nepoznat teren za Manchester City potvrdilo se još jednom večeras u Moskvi.

Englezi su protiv CSKA vodili sa 0:2 na poluvremenu, ali su na kraju završili sa mršavih 2:2 koje im ne znače ništa u borbi za prolazak dalje. Utakmica se igrala bez publike zbog suspenzije koju je UEFA izrekla CSKA nakon rasističkog divljanja njihovih navijača protiv Rome u Rimu.

centro_mobile_roma_city

Večeras odlični i razigrani Edin Džeko u 29. minuti sjajno izlazi “jedan na jedan” na golmana Akinfeevea, ali još bolje “u mrtvom uglu” opaža Aguera i nesebično mu asistira za 0:1. Deset minuta kasnije Milner koji igra vjerovatno najbolju sezonu u karijeri povećava na 0:2.

Doumbia u 64. minuti izjednačava, a Pellegrini u želji da do kraja susreta igra defanzivnije pravi grešku izvođenjem iz igre našeg Edina Džeke kojeg mijenja Jesus Navas.

Do kraja Rusi uspijevaju i izjednačiti kada četiri minute prije kraja regularnog toka utakmice sa bijele tačke pogađa Izraelac Natcho, inače jedan od najboljih izraelskih igrača koji će 16. novembra igrati protiv BiH.

Manchester City nakon tri kola Lige Šampiona ima dva osvojena boda. Večeras u ovoj grupi igraju Roma i Bayern.