Nakon nastupa u dresu BiH protiv Velsa i Belgije dobar dio naših reprezentativaca pošteđen je nastupa za klubove. Izdvajamo golove Senada Lulića u pobjedi Lazija u Firenzi i Tine Sušića za pobjedu Hajduka protiv Slavena, kao i asistenciju Miralema Pjanića u velikoj pobjedi rome protiv Chieva našeg Ermina Zukanovića.

Donosimo pregled nastupa svih igrača pozvanih za prethodne kvalifikacione utakmice protiv Velsa i Belgije.

Asmir Begović – Stoke je gubio kući od Swansea, ali preokrenuo na 2:1. Begović je branio cijeli susret, a jedini gol primio je iz penala kada u 34. minuti sa bijele tačke pogađa Bony.

Jasmin Fejzić – Nije nastupio u remiju Karlshurea i Aalena (0:0).

Ratko Dujković – Branio 90 minuta u domaćem remiju Zrinjskog protiv Sarajeva (1:1).

Ognjen Vranješ – Bez nastupa.

Ermin Bičakčić – Naš stoper nakon izlječenja povrede sa klupe gledao remi HSV-a i Hoffenheima (0:0).

Sejad Salihović – Zbog povrede nije konkurisao protiv HSV-a.

Toni Šunjić – Odigrao 90 minuta na poziciji stopera u porazu Kubana od 6:0 na gostovanju CSKA Moskva.

Emir Spahić – Odigrao 90 minuta u remiju protiv Stuttgarta (3:3).

Avdija Vršajević – Nije konkurisao za sastav Hajduka kod Slavena u Koprivnici.

Josip Kvesić – Sa kapitenskom trakom u prvom sastavu Željezničara protiv Veleža. Zbog povrede koju mu je nanio saigrač Turković igru napustio u 72. minuti pri rezultatu 1:0.

Mensur Mujdža – Započeo utakmicu za Freiburg protiv Wolfsburga koju su izgubili sa 1:2. Izašao u 67. minuti zbog odluke trenera za ofanzivnijom igrom.

Gojko Cimirot – Sarajevo remiziralo protiv Zrinjskog u Mostaru rezultatom 1:1, Cimirot igrao 90 minuta.

Haris Medunjanin – Deportivo savladao Valenciju sa 3:0, Medunjanin odigrao dobrih 90 minuta.

football Senad Lulić – Lazio slavio na gostima protiv Fiorentine 0:2, a Lulić nakon kontra napada postavio konačni rezultat u 91. minuti utakmice.

Miralem Pjanić – Asistencija i nastup do 68. minute u pobjedi Rome protiv Chieva od 3:0. Ervin Zukanović odigrao 90 minuta za Chievo.

Izet Hajrović – Težak poraz Werdera u Minhenu od Bayerna sa 6:0. Hajrović nije ulazio u igru.

Goran Zakarić –  Starter za Široki Brijeg u visokoj pobjedi protiv Čelika rezultatom 7:2.

Sanjin Prcić – Sa klupe za rezervne igrače gledao remi bez golova između Metza i Rennesa.

Anel Hadžić – Sturm remizirao kod fenjeraša Wiener Neustadt (0:0), a Anel Hadžić odigrao cijeli susret i u 89. minuti zaradio žuti karton.

football Tino Sven Sušić – Hajduk je u Koprivnici protiv Slavena slavio sa 0:1. Jedini gol na utakmici postigao je naš Tino Sušić u 32. minuti.

Muhamed Bešić – Nakon teških utakmica za reprezentaciju odmarao protiv Aston Ville koju je Everton pobijedio kući sa 3:0.

Edin Višća – Standardan u Istanbulu koji je remizirao bez golova protiv Konyaspora.

Edin Džeko – Kao i Muhamed Bešić zbog napora u reprezentativnom dresu odmarao protiv Tottenhama koji je Man. City na Etihadu savladao sa 4:1.

Vedad Ibišević – Odigrao 90 minuta u domaćem remiju protiv Bayer Leverkusena koji je završen sa 3:3.