Osasuna je jučer u devetom kolu druge španske lige savladala Tenerife na svom terenu rezultatom 3:2, a pobjedonosni gol za domaćine u 89. minuti postigao je mladi Kenan Kodro.

Nije se sve činilo dobro za Osasunu na ovom meču, jer su gosti vodili dva puta, no nakon Kodrinog ulaska u igru u 74. minuti Osasuna prvo izjednačava četiri minute poslije na 2:2 preko Nina, da bi konačnih 3:2 postavio Kodro minutu prije isteka regularnog toka utakmice.

Kenan Kodro, inače sin legendarnog Mehe Kodre, 21-godišnji je napadač koji je nakon što je prošao sve selekcije Real Sociedada izuzev seniorske, ovog ljeta stigao u prvi tim Osasune za koju je u devet kola ubilježio sedam nastupa, sve sa klupe za rezervne igrače.

Kodrin tim nakon devet kola zauzima 13. mjesto Segunde sa 11 osvojenih bodova.