Fantastičan susret danas su odigrali Manchester City i Tottenham u okviru 8. kola engleskog Premierhipa koji je na završio rezultatom 4:1 u korist Cityja.

City je poveo u 13. minuti golom Aguera. Radost navijača Cityja trajala je samo dvije minute kada je Eriksen izjednačio rezultat.

Danas fenomenalni Aguero ponovo je doveo City u vodstvo u 20. minuti susreta iz jedanaesterca. U 32. minuti ponovo je dosuđen penal za City, ali Aguero je ovaj put promašio.

Gosti su u 62. minuti imali priliku da izjednače ali Soldado nije uspio iskoristiti najstrožiju kaznu. Pet minuta kasnije Fazio je skrivio novi penal, četvrti na susretu i dobio crveni karton.

Aguero je bio siguran realizator i povećao rezultat na 3:1 u korist Cityja.

Konačnih 4:1 postavlja nevjerovatni Aguero četvrtim golom na današnjem susretu u 75. minuti.

Trener Manchester Cityja Manuel Pellegrini odmarao je u današnjem susretu kapitena naše reprezentacije Edina Džeku koji bi trebao u utorak igrati susret Lige prvaka protiv moskovskog CSKA.

City se nakon ove pobjede nalazi na drugoj poziciji sa 17 bodova, dok je Tottenham šesti sa 11 osvojenih bodova.