Košarkaška reprezentacija BiH uzrasta do 16 godina danas je odigrala četvrtfinalnu utakmicu Europskog prvenstva protiv selekcije Francuske.

Naši mladi Zmajevi su dobro započeli susret i okončali prvu četvrtinu uz prednost od četiri poena, 23:19.

U nastavku su favorizirani Francuzi zaigrali znatno bolje, te bili bolji u preostale tri četvrtine. Meč je na kraju završen pobjedom Francuske od 30 poena razlike rezultatom 82:52.

Najefikasniji u našim redovima bio je Amar Gegić sa 19 ubačenih poena, dok je kod Francuza najviše poena ubacio Goulmy, 20.

Podsjetimo, ulazak u četvrtinu finala bio je historijski uspjeh za našu U-16 selekciju, te bez obzira na današnji visok poraz od Francuske možemo biti zadovoljni ostvarenim rezultatom na EP naših mladih Zmajeva.

Izabranici Emira Halimića sutra će igrati susret za razigravanje od 5 do 8 mjesta protiv selekcije Italije.