Ženska „A“ reprezentacija BiH pobijedila je danas na „Bilinom polju“ u Zenici selekciju Farskih Ostrva sa 2:0 (0:0), prenosi nfsbih.ba

Izabranice Samire Hurem povele su u 46. minuti golom Milene Nikolić, a konačnih 2:0 postavila je Alisa Spahić u 66. minuti susreta.

„Čestitam svojim igračicama, ispoštovale su sve što smo se dogovorile. U prvom poluvremenu je bilo teško. Protivnik je želio bod i tako se postavio, te nismo imali previše prostora. U drugom poluvremenu smo napravili neke korekcije i postigli dva gola. Pokazali smo da smo kvalitetnija i spremnija ekipa“, izjavila je nakon utakmice selektorka Hurem.

Naše seniorke kvalifikacije nastavljaju u septembru utakmicama sa Švedskom i Poljskom.

Bosna i Hercegovina-Farska Ostrva 2:0 (0:0)

Stadion: „Bilino polje“, Zenica.

Sudija: Tania Fernandes Morais (Luksemburg).

Asistenti: Juliette Nicolet Mariianne, Fijke Hoogendijk (Holandija).

4. sudija: Jasmina Tupaja (Bosna i Hercegovina).

Delegat: Anna Kapasoglou (Grčka).

Strijelci: 1:0 Milena Nikolić 46’, 2:0 Alisa Spahić 66’.

Žuti kartoni: Amela Fetahović (Bosna i Hercegovina), Sofia Anna Sevdal (Farska Ostrva).

BiH: Almina Hodžić, Anđela Šešlija, Antonela Radeljić, Amira Spahić (57. Dejana Boškan), Milena Nikolić, Amela Fetahović, Eldina Ahmić, Nejra Šabić (46. Amna Lihović), Alisa Spahić, Lidija Kuliš (77. Zerina Piskić), Marija Aleksić. Selektor: Samira Hurem.

Farska Ostrva: Randi Wardum, Oddrun Danielsen, Fridrun Danielsen, Heidi Sevdal, Sofia Anna Sevdal, Malena Josephsen, Rannva Andreasen (76. Eydvor Klakstein), Olga Kristina Hansen (90. Liv Arge), Sigurn Kristiansen, Liljan Flotum Petersen, Iddun Magnussen (81. Milja Simonsen). Selektor: Jon Pauli Olsen.