Današnje utakmice pretkola Europa Lige otvorili su kazastanski Shakhter i Hajduk Split. Domaćini su u konačnici slavili sa 4:2.

Shakhter je u vodstvo doveo bh. napadač Mihret Topčagić u 11. minuti utakmice, da u 19. minuti Hajduk uspio izjednačiti preko Gotala, no već dvije minute kasnije domaćini Finonchenka dolaze u novo vodstvo.

Drugi bh. fudbaler u redovima Shakhtera Aldin Džidić povećava vodstvo domaćina na 3:1 svojim golom 70. minuti, a osam minuta poslije Hajduk iz penala smanjuje na 3:2 golom Caktaša. Konačnih 4:2 koje će Hajduk teško stići na revanšu u Splitu postavlja Toktar u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.