Fudbaleri belgijskog Standarda savladali su u prijateljskom meču grčki PAOK rezultatom 2:1.

Oba gola za Standarda postigao je Mujangi Bia, dok je jedini strijelac za grčki tim bio Koulouris.

Potencijalni bh. reprezentativac Dino Arslanagić počeo je susret od prve minute na poziciji stopera u ekipi Standarda i gotovo sve duele sa napadačima PAOK-a riješio u svoju korist. Arslanagić je bio jedan od najboljih igrača na susretu, a teren je napustio u 70. minuti.

Također, Deni Milošević dobio je priliku da zaigra u posljednjih 15-tak minuta u timu Standarda. Samo nekoliko minuta nakon što je ušao u igru, Milošević je sjajno asistirao Ajdareviću čiji šut brani golman PAOK-a.

Belgijski šampionat počinje 25. jula, a Standard na domaćem terenu dočekuje Charleroi.

Deni Milošević pokrenuo je proces promjene sportskog državljanstva, a nadamo se kako će selektor Safet Sušić što prije dati zeleno svjetlo Fudbalskom savezu BiH da i Dinu Arslanagića dovedu pod zastavu BiH.

Ova dva igrača, sigurno, mogu biti velika pojačanja za našu seniorsku i mladu reprezentaciju.